کیتی پری تا به حال ۱۳ بار نامزد جایزه گرمی شده، اما همه آنها را به رقیبهای خود واگذار کرده! و تا به امروز قادر به کسب هیچ جایزه گرمی نبوده.

جایزه گرمی

Ted_Jensen's_2002_Grammyجایزهٔ گِرَمی (به انگلیسی: Grammy Awards)، نام جایزه‌ای افتخاری است که توسط آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط، برای تشخیص دستاوردهای برجسته‌ای که به طور عمده در صنعت موسیقی زبان انگلیسی رخ داده اهدا می‌شود.

 

مراسم سالانه اهدای جوایز با اجرای هنرمندان برجسته و اهدای جوایز آثاریی که محبوبیت بیشتری دارند همراه است. از بین سه مراسم بزرگ موسیقی جهان، گرمی بزرگ‌ترین آن‌ها است. ارزش جایزهٔ گرمی برابر با جایزهٔ اُسکار در صنعت فیلم‌سازی و جایزهٔ اِمی در تلویزیون است.

اولین مراسم گرمی در ۴ مه ۱۹۵۹ برگزار شد. پس از مراسم سال ۲۰۱۱، آکادمی به بازنگری و بازسازی بسیاری از دسته‌بندی‌های جوایز پرداخت. ۵۹مین مراسم جایزه گرمی در ۱۲ فوریه ۲۰۱۷، در سالن استیپلز سنترلس آنجلس، کالیفرنیا برگزار شده است.

کیتی پری، خواننده آمریکایی از ٥٩٠ نامزدی،٢٧٢جایزه دریافت کرده است. او برندهٔ ۵ جایزهٔ موسیقی آمریکا، ۱۶ جایزهٔ انجمن آهنگ‌سازان، نویسندگان و ناشران آمریکا، ۴ رکورد گینس، ۵ جایزه موزیک ویدئوی ام‌تی‌وی، ۱۴ جایزهٔ برگزیدهٔ مردم و ۶ جایزهٔ برگزیدهٔ نوجوانان است. او هم‌چنین تا به حال ۱۳ بار نامزد جایزه گرمی شده، اما همه آنها را به رقیبهای خود واگذار کرده! و تا به امروز قادر به کسب هیچ جایزه گرمی نبوده.

آثار نامزشده کیتی پری در جشنواره گرمی
سال
اثر جایزه نتیجه
 2009 دختری را بوسیدم  بهترین اجرای آوازی پاپ زن نامزدشده
 2010 داغ و سرد نامزدشده
 2011  رویای نوجوانی  آلبوم سال نامزدشده
 بهترین آلبوم آوازی پاپ نامزدشده
 رویای نوجوانی  بهترین اجرای آوازی پاپ زن نامزدشده
 دختران کالیفرنیا (با اسنوپ داگ)  بهترین همکاری پاپ با آواز نامزدشده
 2012  آتش‌بازی  بهترین اجرای تکی پاپ نامزدشده
 ضبط سال نامزدشده
 2013  کاملاً هوشیار  بهترین اجرای تکی پاپ نامزدشده
 2014  غرش  ترانهٔ سال نامزدشده
 بهترین اجرای تکی پاپ نامزدشده

 2015

 منشور  بهترین آلبوم پاپ آوازی نامزدشده
 اسب تیره (با جوسی جی)  بهترین اجرای پاپ دونفره/گروهی نامزدشده

 

منبع: ویکی پدیا-کیتی پری، ویکی پدیا-جایزه گرمی